img:mapa.png
Sídlo firmy Miřátky 6 - Kraj Vysočina
Podlahy Dvořák
Jsme tu pro vás již 12 let

Renovace podlah Dvořák Praha

RENOVUJI LOŽNICI

Málo namáhaný prostor
Doporučený lak: Bona Novia - 1-složkový parketový lak na vodní bázi pro ošetření povrchu dřevěných podlah v domácnostech a jiných prostorách vystaveným normálnímu až silnému opotřebení. Bona Novia lze kombinovat s jinými základními laky Bona na vodní bázi, dobře však funguje i aplikovaný přímo na holé dřevo, přičemž mnohým dřevinám dodává teplé zabarvení.
Provedení: Lesk, polomat, mat

Lakování : 
3 x Bona Novia RENOVUJI OBÝVACÍ POKOJ

Středně namáhaný prostor
Doporučený lak: Bona Mega – 1-složkový polyuretanový lak na vodní bázi, odvozen z čistého, přírodního rostlinného oleje. Její samo-zesíťovací technologie vytváří trvalý film na povrchu podlahy, který je vhodný pro ochranu dřevěných podlah v domácnostech a kancelářských prostorech s lehčí zátěží.

Provedení: Lesk, polomat, mat , extramat

Lakování : 
1 x základní lak Bona Prime
2 x vrchní lak Bona Mega

RENOVUJI KOMERČNÍ PROSTORY

Silně namáhaný prostor
Doporučený lak: Bona Traffic HD - dvousložkový vrchní lak pro ošetření dřevěných podlah v komerčních prostorách se silným provozem. Spojuje špičkové vlastnosti s ekologickým složením vyvinuté pro kvalitní povrchovou úpravu a životní prostředí. Lak Bona Traffic HD má velmi slabý zápach a splňuje předpisy DIBt a GreenGuard pro emise a kvalitu ovzduší v interiéru. Zůstává čírý a je maximálně odolný vůči opotřebení, škrábancům a chemikáliím.Provedení: Polomat, mat

Lakování: 
1 x základní lak Bona Prime
2 x vrchní lak Bona Traffic HD

RENOVACE TĚLOCVIČNY

Silně namáhaný prostor
Doporučený lak: Bona Sportive Finish - Dvousložkový PUR lak na vodní bázi, který poskytuje vysokou ochranu podlah a správný stupeň lesku pro sportovní i víceúčelové podlahy. Má skvělou přilnavost a splňuje požadavky normy DIN 18 032 na protikluzné vlastnosti podlah pro sport a hry.
Provedení: Polomat, lesk

Lakování:
1 x základní lak Bona Sportive Primer
2 x vrchní lak Bona Sportive Finish

OLEJE A VOSKY

Bona Hard Wax Oil (Tvrdý voskový olej ) 
Bona Hard Wax Oil je vyvážená směs přírodních olejů a vosků pro povrchovou úpravu neošetřených dřevěných podlah a jiného dřeva v interiéru. Hardwax Oil impregnuje dřevo a zároveň vytváří trvanlivou povrchovou vrstvu s výbornou odolností proti vodě a tekutinám. Lze olej kombinovat s barevnou verzi Bona Craft Oil pro změnu vzhledu podlahy.Provedení: Polomat

Nanášení: 

2 x Bona Hardwax oil                       

 

OLEJE A VOSKY

Bona Oil 90 je vytvrzovací borovicový olej. Je určen k povrchové úpravě neošetřených dřevěných podlah vystavených velmi silnému provoznímu zatížení, jako jsou taneční kluby a veřejné prostory se silným provozem. Extrémně vysoký obsah pevných látek umožňuje, že Bona Oil 90 rychle nasytí dřevo, snižuje se počet aplikací a tím šetří váš čas. Snadno se aplikuje a je rychleschnoucí.

 

Renovace parket a broušení dřevěných podlah

Předností dřevěné podlahy je možnost renovace i po mnoha letech jejího používání. Velmi důležité je zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy při renovaci. Neodborně provedená renovace podlahy může znemožnit další renovace, nebo ji úplně znehodnotit.

Rozsah prací a pracovní postup při odborné renovaci dřevěné podlahy:

 • Broušení plochy válcovou bruskou - zrnitost brusiva 24, 40, 60, 80, 100
 • Broušení krajů okrajovou bruskou - zrnitost brusiva 24, 40, 60, 80, 100
 • Broušení rotační bruskou ( trio ) - zrnitost brusiva 120 – 150
 • Důkladné vysátí před povrchovou úpravou
 • Nanesení základního laku
 • Nanesení 1. vrstvy vrchního laku
 • Mezibroušení laku
 • Nanesení 2. vrstvy vrchního laku

V případě, že podlaha je pevně přilepená k podkladu, provádíme tmelení !

Při tomto naprosto standartním postupu bezprašného broušení podlah, který bohužel provádí velice málo firem, se podlaha zbrousí o 2-3mm a je pouze na zákazníkovi, jak dobrou zvolí povrchovou úpravu, čímž výrazně prodlouží životnost dřevěných podlah.


Poznámka: Tento rozsah prací vč. materiálu bohužel NELZE PROVÉST za 220-270 Kč/m, i když to pár ,,kutilů´´ na internetu tvrdí

Doplňkové služby

 • Doložení chybějících parket, prken
 • Tmelení spár
 • Montáž obvodových lišt
 • Montáž přechodových lišt
 • Úprava a montáž prahů na míru
 • Moření dřevěných podlah

Hloubkové čištění podlah

Bona hloubkový čistící system velmi znečištěných parket - "oživení parket" ještě předtím, než bude nutná jejich renovace. Jde o novou nabídku služeb pro koncového zákazníka. Nezakrývejte podlahu kobercem - vyčistěte ji pomocí systému Bona Deep Clean System. Dokážeme vyčistit dřevěné, vinylové, plovoucí podlahy, venkovní terasy, pvc i dlažbu!

Čištění parket do hloubky

Uklízíte podlahu pravidelně a i přesto je Vaše podlaha po nějaké době špinavá a opotřebovaná? Je to běžný jev, kterého si ani nevšimnete. Pouze jeden čistící tah čistícím strojem Bona Power Scrubber by odhalil, jak podlaha vypadala, když byla nová a krásná. Společně s použitím čistícího přípravku Bona Deep Clean Solution byste nahlédli o 5 – 10 let zpět, kdy jste si podlahu pořídili. Čistící systém s extrémí účinností dramaticky změní Váš pohled domova. Již nebudete chtít podlahu překrývat kobercem!

Dřevěnou podlahu i nadále ošetřujte přípravky Bona (jako jsou leštěnky, osvěžovače, oleje). Produkty Bona umožňují udržet podlahu v dobré kondici než bude třeba rozsáhlejší renovace parket.

Podlahy, které jsou vyčistěny s čistícím strojem Bona Power Scrubber září čistotou. Stroj je velmi účinný pouze v kombinaci s extrémně účinným čistícím přípravkem Bona Deep Clean Solution. Čistící prostředek rozpouští odolné nečistoty a skvrny a je bezpečný pro použití na lakované a olejované podlahy. Na lakované podlahy je vhodné přidat 10% čističe Bona Deep Clean Solution, zatímco na olejované podlahy pouze 5% čističe.


Bona Power Scrubber je čistící stroj se 2 rotačními válcovými kartáči. Čistí podlahu do hloubky aniž by ji poškrábal. To je výhoda oproti konkurenčním podlahovým strojům s horizontálně rotující podložkou. Stroj je obzvláště vhodný pro čištění dřevěných podlah.

Co jste na trhu doposud nenašli – „oživení“ aneb hloubkové čištění parket.

System nabízí hloubkové čištění parket ještě předtím, než bude zapotřebí jejich řádná renovace. To tu ještě nebylo. Dřevěné podlahy budou sice vyžadovat nové přelakování parket, nicméně renovaci parket můžete odsunout ještě o pár let později. Stačí podlahu řádně vyčistit a podlaha září čistotou. Vyzkoušejte sami co náš systém dokáže.